A A A

Kulturystyka

 • Nabieranie masy mięśniowej

  2010-02-17 00:26

  Nabieranie masy mięśniowej dla kulturystów początkujących i średniozaawansowanych
  Zapomnij o tym, co powinieneś robić, aby mięśnie rosły.

 • Kłopot zmęczonego kulturysty

  2010-02-17 00:21

  Przetrenowanie to przeważnie rezultat zbyt intensywnych treningów trwających długi okres czasu. Z perspektywy fizjologii to spadek poziomu testosteronu, hormonu wzrostu oraz hormonu tarczycy przy jednoczesnym wzroście poziomu kortyzolu – hormonu stresu.

 • 12 faktów i mitów dotyczących Twojego ciała

  2010-01-24 20:53

  Im bardziej troskliwa opieka, tym szybciej ustępuje ból kręgosłupa Nie. Jeśli kiedykolwiek nadwerężyłeś sobie kręgosłup, wiesz, że związany z tym ból w skali...

 • Kolejność ćwiczeń

  2010-01-23 14:37

  Ćwiczący często narzekają, że mimo intensywnych treningów na mięśnie ud, ani obwody, ani też siła tych mięśni nie wzrasta.
  Dlaczego? Przeczytajcie ten artykuł.

 • Lista błędów treningowych

  2010-01-22 17:43

  Zdarza się, że ćwiczenia nie przynoszą Ci oczekiwanego rezultatu? Trenujesz z coraz większą determinacją, coraz bardziej męczysz się i pocisz, powoli tracisz nadzieję… a obwody ani drgną. Wychodząc na przeciw Twoim potrzebom, postanowiliśmy przyjrzeć się dokładnie strategii treningowej niektórych ćwiczących i wybraliśmy sześć najbardziej...

 • Sposób na wielką łapę

  2010-01-12 23:05

  Triceps, jak sama nazwa wskazuje,  składa się z trzech głów: przyśrodkowej  (caput mediale),  bocznej (caput laterale) i długiej  (caput longum). Chcąc rozwinąć go do  dużych rozmiarów, należy zadbać  o to, aby każda z jego głów była  poddawana  wyjątkowo ciężkiej pracy.  Mając to na uwadze, doświadczeni  kulturyści dobierają sobie ćwiczenia  w różnych pozycjach, aby wykorzystać  wpływ odmiennych  bodźców  na rozwój poszczególnych  głów  tricepsów.

Strony: