A A A

Odżywianie

 • Mleko w diecie aktywnych fizycznie

  2010-02-17 00:23

  Mleko uznawane jest za jeden z najbardziej odżywczych produktów spożywczych, między innymi właśnie dlatego dla wymagających odpowiedniego żywienia sportowców i osób aktywnych fizycznie, mleko i przetwory mleczne stanowią ważne źródło białka, witamin i składników mineralnych.

 • Dobrze jeść zdrowo żyć

  2010-02-17 00:19

  W informacjach dietetyków na temat skutków zjedzenia tego czy innego pokarmu, ze wszystkich stron pojawiają się znaki zakazu. Czasem sprawia to wrażenie, że najbezpieczniej jeść korzonki, jagodyi kwaśny jogurt, a całą resztę zostawić samobójcom, którzy jedzą wszystko – cieszą się życiem, ale za to żyją krótko. A tymczasem dobrze jest wiedzieć, czego nam potrzeba – jeżeli nawet nie do szczęścia, to przynajmniej dla zdrowia, bo choć żyjemy coraz dłużej, starzejemy się coraz wcześniej.

 • Wszyscy lubimy czekoladę

  2010-02-17 00:17

  Ludzie są łasuchami! Lubimy słodycze pod wszelkimi możliwymi postaciami, włączając w to typowe „słodziki”, do których zaliczał się miód a później syrop klonowy lub liście niektórych roślin (na przykład tych z rodzaju Stevia)…

 • Chleb i pieczywo... cz .II

  2010-01-24 17:58

  Chleb i pieczywo podstawowe produkty spożywcze czy źródło (wielu) problemów ? cz .II

  W tej części artykułu kolejne możliwe skutki konsumpcji chleba, pieczywa, płatków zbożowych oraz „słodkości z mąki„ oraz konkretne zalecenia dla kulturystów.

 • Dzień kulturystyczny

  2010-01-24 16:44

  Naukowcy na całym świecie dokonują eksperymentów na rzecz osób próbujących utrzymać optymalną wagę ciała, a przy okazji – na rzecz sportowców wyczynowych. Dla każdego człowieka tkanka tłuszczowa stanowi przeszkodę, której chętnie by się pozbył, gdyby tylko wiedział, jak się to robi. W rezultacie powstała „lista przepisów”, które warto przeczytać, bo na pewno każdy może znaleźć tu coś dla siebie.

 • Chleb i pieczywo... cz .I

  2010-01-12 22:37

  Chleb i pieczywo podstawowe produkty spożywcze czy źródło (wielu) problemów ? cz .I

  Kulturystyka i fitness nie mogą być dyscyplinami, „produkującymi” jedynie tkankę mięśniową. Nie można bowiem postawić znaku równości między nimi a zdrowiem oraz wysokim poziomem „ogólnej” sprawności. Nie ma wątpliwości, że ludzie, którzy uprawiają te dyscypliny sportu, mają większą szansę być „fit”, ale tylko pod warunkiem łączenia ...

Strony: 1 2 Następna »