A A A

Suplementacja

 • Suple dla pakera

  2010-02-17 00:31

  Suple dla pakera Większość naszych Czytelników trenuje 3 lub 4 razy w tygodniu i czerpie z tego satysfakcję na miarę robionych postępów. Nie ulega wątpliwości, że postępom sprzyja odpowiednia suplementacja, bo sam organizm nie jest w stanie np.: przezwyciężyć katabolizmu, zredukować aktywności hormonu stresu czy pobudzić przysadkę mózgową do większego wydzielania hormonu wzrostu.

 • Suple dające moc

  2010-02-17 00:29

  To obowiązkowe suplementy każdego kulturysty. Wprawdzie osoby niecierpliwe cenią sobie bardziej kreatynę i argininę z uwagi na stosunkowo szybkie rezultaty, jakie można osiągnąć, przyjmując te dwa suplementy, ale na dłuższą metę aminokwasy rozgałęzione (BCAA) okazują się niezastąpione.

 • Co jeść przed, a co po treningu?

  2010-01-11 23:24

  Zastanawiając się, jak uniknąć przeciążenia przewodu pokarmowego, naukowcy analizowali różne sposoby rozdzielania składników odżywczych i schematy czasowe ich dostarczania do organizmu. W pogoni za optymalnym rozwiązaniem, wybiegli nawet daleko przed trening. Okazało się, że część tych składników odżywczych warto dostarczyć organizmowi już przed treningiem, aby zminimalizować negatywne procesy (rozpad białka mięśniowego) zachodzące w trakcie treningu, a szczególnie w jego drugiej fazie.

 • Suplementacyjne priorytety

  2010-01-11 00:52

  Doświadczeni kulturyści na ogół wiedzą, jakie suplementy stosować, aby  poprawić wyniki w przyroście siły i masy mięśniowej. Każdy organizm  inaczej reaguje na suplementację i z tego powodu nie można podać  uniwersalnej recepty, która załatwi wszystkie nasze problemy. Trzeba  jednak znać ogólne „reguły gry”, a więc zastosowanie suplementów i ich  przydatność na konkretnym etapie treningu. Słowo „priorytet” oznacza  najwyższy stopień ważności. W tym artykule niedoświadczony Czytelnik  będzie miał okazję zapoznać się z jedenastoma takimi stopniami.

Strony: